Co zrobić, żeby pióra do wycieraczek służyły nam jak najdłużej?

Pióra wycieraczek są jednym z elementów samochodu, który najbardziej narażony jest na działanie warunków atmosferycznych. Wycieraczki odpowiadają za czyszczenie szyb w naszym samochodzie, a co za tym idzie za bezpieczeństwo jazdy, nie należy więc bagatelizować ich stanu i dbania o nie. Zła widoczność może być przyczyną bardzo poważnego wypadku.

Jak dbać o pióra do wycieraczek?

Jeżeli tylko zauważymy, że są zabrudzone należy je dokładnie wyczyścić, pozwoli to im nie tylko służyć nam jak najdłużej, ale też dobrze wykonywać swoją pracę. Jeśli zdarzy się, że na naszej szybie znajdzie się mnóstwo piachu, czy błoto, lepiej zjechać na pobocze i spróbować chociaż trochę je usunąć, niż na siłę próbować ściągnąć zabrudzenie wycieraczkami.

Bezwzględnie nie należy próbować włączać wycieraczek, jeśli szyby w naszym samochodzie są zamarznięte. Do ściągania lodu z szyb służy twarda, specjalnie do tego przystosowana skrobaczka. Pióra wycieraczek mogłyby się uszkodzić. Jeśli nie mamy ochoty na skrobanie szyb pozostaje nam włączyć ogrzewanie i czekać, a wycieraczek użyć dopiero, gdy lód rozmarznie. 

Czynnikiem szkodliwym dla wycieraczek jest również wosk, więc po każdej wizycie na myjni i woskowaniu auta należy zadbać o to, żeby szyby odtłuścić. Wycieraczki kupisz tutaj.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Motoryzacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.